NE SUNUYORUZ?

Sıkça sorulanlar

Çok sorulan genel sorular

Her iki hizmet size danışmanlık paketi satışı, randevu yönetimi, danışanlarla online görüşme ve kolay diyet planı hazırlama vb. gelişmiş özellikler sunar. "Diyetisyen Araçları" hizmetini aldığınızda Diyetkolik diyetisyen listesine eklenirsiniz ve bu gelişmiş özellikleri Diyetkolik çatısı altında kullanırsınız. "Size Özel Web Sitesi ve Mobil Aplikasyon" hizmetini aldığınızda ise, yukarıda bahsedilenlere ek olarak, bütün bu özellikleri kullanabileceğiniz kendinize ait bir kurumsal web siteniz ve mobil aplikasyonunuz da olur.
Türkiye'nin en çok kullanılan diyet platformunda, kendinize ait profil sayfanız üzerinden yeni danışanlara ulaşabilecek, bu danışanlara gelişmiş özellikler ile daha iyi hizmet sunabileceksiniz. Eğer "Size Özel Web Sitesi ve Mobil Aplikasyon" hizmetini alırsanız, yukarıda bahsedilenlere ek olarak kendinize ait bir web siteniz ve mobil aplikasyonunuz da olacak.
Yapacağınız hizmet paketi satışlarını faturalandırmanız gereklidir. Bu konudaki teknik detayları ve devlet teşvikleri hakkındaki bilgileri edinmek için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.
Ayda ortalama 25 milyon sayfanın görüntülendiği bu platformda yazdığınız makaleleri ve çektiğiniz videoları sağlıklı yaşamla ilgilenen potansiyel danışanlarınızla paylaşabilirsiniz.

Diyetisyen araçları hakkında sorular

Hizmeti aldığınızda, diyetisyen profil sayfanızda yer alan ve ziyaretçiler tarafından görüntülenecek bilgilerinizi girmeniz, yüz yüze görüşme almak istiyorsanız ofis bilgilerinizi eklemeniz, satışını yapmak istediğiniz paketleri tanımlamanız ve randevu alabileceğiniz gün ve saatleri belirlemeniz gereklidir. Ayrıca belirleyeceğiniz diyet planı yazma ve soruları yanıtlama süreniz de ziyaretçiler tarafından görüntülenecektir. Daha fazla danışana ulaşabilmek için kendi makalelerinizi, yemek tariflerinizi ve videolarını yüklemeniz de sistemden efektif olarak faydalanmanızı sağlayacaktır.
İstediğiniz sayıda diyet paketi oluşturup ziyaretçilere sunabilirsiniz. Diyet paketi oluştururken, paketin ismini, süresini, paket dahilindeki soru hakkı sayısını, online ve yüz yüze görüşme haklarını ve fiyatını belirlersiniz. Örneğin; "Klasik Zayıflama Paketi - 1 ay - 10 soru hakkı - 3 yüz yüze, 3 online görüşme - 400 TL" vb. paketler tanımlayarak satışını yapabilirsiniz. Paketlerinizde soru ve görüşme hakkı vermek zorunda değilsiniz. Sadece diyet planı hazırlayabileceğiniz paketler de tanımlayabilirsiniz. Ayrıca farklı hastalıklar için özel diyet paketleri oluşturabilirsiniz. Paket ismini buna uygun olarak belirleyebilirsiniz. (Örn: Fodmap Diyeti ya da Gebelik Diyeti vb.)
Satışını yaptığınız paketin süresi boyunca danışanınıza Diyetkolik’in sunduğu kolay diyet planı yazma aracıyla diyet planları hazırlarsınız. Diyet planını yazarken eklediğiniz her besinle birlikte planın makro ve mikro besin değerleri otomatik olarak hesaplanır. Ayrıca diyet şablonlarından faydalanabilirsiniz. Yazdığınız planlar danışanlarınız tarafından web sitesi ve mobil aplikasyon üzerinden takip edilir. Danışanınızın hangi besinleri tükettiğini anlık olarak takip edebilirsiniz.
Hamile, emziren, diyabetli, glutensiz beslenen, vegan, vejetaryen gibi farklı kategorilere veya benzer özellikleri olan danışanlarınıza diyet şablonları tanımlayabilirsiniz. Benzer özelliklerdeki danışanlarınıza diyet planı yazarken aynı şablonu kullanabilir, gerekli değişiklikleri şablon üzerinden yaparak kişiye özel diyet planı oluşturabilirsiniz. Böylece çok daha kısa sürede kişiye özel diyet planları oluşturmuş olursunuz. Hazırladığınız diyet planı şablonlarını başka diyetisyenler göremez sadece sizin erişiminize açıktır. Sisteme istediğiniz sayıda diyet şablonu ekleyebilirsiniz. Ne kadar çok birbirinden farklı şablon kaydederseniz işiniz o kadar kolaylaşır. Şablonları doğru şekilde isimlendirmeniz ve ilgili açıklama bölümlerini doldurmanız, ihtiyaç duyduğunuzda o şablona ulaşırken hız kazanmanızı sağlar. Ayrıca daha önce hazırlamış olduğunuz diyet şablonlarının üzerinde yapacağınız değişikliklerle yeni şablonlarınızı oluşturabilirsiniz.
Sistemde kayıtlı tüm makro ve mikro değerler TÜBER’in’in belirlemiş olduğu oranlardır. Danışan bazında hem danışanın hedeflenen bazal metabolizma hızını hem de protein, karbonhidrat ve yağ oranlarını değiştirebilir, grafiklerle danışanlarınızın hedeflerinin neresinde olduğunu takip edebilirsiniz. Danışanınızın protein, yağ, karbonhidrat ihtiyacı sistemdeki aralıkların dışındaysa bunu bize bildirmeniz halinde sizin için ekleme ya da çıkarma yapabiliriz.
Evet. Danışanlarınız diyet planında yer alan besinin üzerine gelip kaydırdığında bunun yerine geçebilecek alternatif besinleri görebilir. Böylece diyet planına olan bağlılıkları artar.
Evet. Danışanlarınızın profil detay sayfalarında besin tüketim kayıtlarını kolayca görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca o gün aldıkları besinlerin toplam karbonhidrat, protein, yağ miktarlarını ve aldıkları toplam enerji miktarını sizin planladığınız toplam miktarlarla karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz.
Evet. Danışanlarınızın bazal metabolizma hızı, vücut yaşı, kemik ağırlığını, yağ, kas ve su oranı, vücut kitle indeksi, protein, kilo, boy, yağ, kas ve su kütlesi gibi ölçümlerini tarih kırılımlarıyla görüntüleyebilirsiniz. “Hedefler” bölümünden ise danışanlarınızın başlangıç, hedef ve mevcut kilolarını öğrenebilirsiniz.
Evet. Ancak sisteme girdiğiniz tarif Diyetkolik tarafından onaylandıktan sonra. Bunun için de tarifini girdiğiniz yemeğin sistemde tanımlı olan diğer tariflerden belirgin bir farkının olması gerekir. Onaylanan tarifleriniz sizin imzanızla, tüm danışanlar tarafından görülür.
Danışanlarınız yeterli miktarda su içmediğinde “su tüketmiyor” bildirimi ile karşılaşırsınız, böylece onlara uyarılar gönderebilirsiniz. Uzun süre egzersiz yapmayan danışanlarınız için yine bildirimler alırsınız. Danışanlarınız hangi cihazı kullanıyorsa (IOS veya Android) o cihazın adımsayarı Diyetkolik’le entegre olduğu için bu adım sayma bilgisi ekranınıza düşer. Adım sayısıyla birlikte danışanlarınızın harcadığı kalori miktarını da görebilir, daha fazla veya daha az egzersiz yapmaları gerektiği konusunda onları yönlendirebilirsiniz.
Online hizmet alan danışanlarınıza, sistem sizin tarafınızdan bir hoşgeldin maili ve kendileri için hazırlanmış bir anamnez formu gönderilir. Danışanlarınız randevularına gelmeden önce bu formu doldurur. Beslenme alışkanlıkları, varsa hastalıkları, aktivite seviyeleri, günlük rutinleri gibi pek çok konuya ilişkin soru bu anamnez formunda yer alır. Form içinde danışanlarınızın paylaştıkları verilerin ilgili oranları zamanı geldiğinde sizi uyarmak için sistem üzerinden kayıt altına alınır. Böylece daha tanışmadan danışanınızı tanımış kadar olursunuz!
Diyetkolik diyetisyen sistemi üzerinde yüz yüze ve online görüşme alabileceğiniz gün ve saatleri belirlersiniz. Ziyaretçiler bu saatleri seçerek tamamen online şekilde randevularını oluştururlar. Randevu alındığında ve randevu saati yaklaştığında bildirim gönderilmektedir.
Online randevuları tamamen Diyetkolik sistemi üzerinden gerçekleştirirsiniz. Herhangi bir program kurmanıza gerek yoktur. Mikrofon ve kamerası olan bir cihaz yeterlidir. Randevu saati yaklaştığında bildirim gönderilmektedir. Diyetisyen sistemi üzerinden danışanınızla görüntülü konuşarak randevunuzu tamamlarsınız, danışanın randevu hakkı otomatik olarak azalır.
Danışanın satın aldığı pakette belirttiğiniz sayıda soru hakkı bulunur. Sorular da tamamen Diyetkolik sistemi üzerinen iletilir ve cevaplanır. Gelen soruları Diyetkolik diyetisyen sisteminde görüntüler ve yanıtlarsınız. Danışanınız her soru sorduğunda soru hakkı otomatik olarak azalır.
Bu sayade özel ve mesleki yazışmalarınız birbiriyle karışmaz. Danışanlarınızın sorularını gözden kaçırmazsınız. İletişiminiz de profesyonel çerçevede ilerlemiş olur. Ayrıca sistemdeki “soru / cevap şablonlarını” kullanarak sık sorulan sorular için oluşturacağınız cevap şablonları ile, cevaplarınızı tek tıkla gönderebilirsiniz.
Soruları kaç saat içinde cevaplayacağınızı ve günlük çalışma saatlerinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Günlük çalışma saatleriniz sabah 9 ile akşam 6 arasıysa ve soruları üç saat içinde cevaplayacağınızı belirttiyseniz, akşam 5’te gelen bir soruyu cevaplamanız gereken son saat ertesi sabah 11’dir. Yani soru cevaplama saatleriniz günlük çalışma saatlerinize göre otomatik olarak düzenlenir, yapılacaklar listenize bu bilgi ile atanır.
Evet. Bu bilgiyi “Danışan Detay” bölümünden ve anasayfadan görüntüleyebilirsiniz.
ESistem Tanita 418, InBody 120 ve InBody 270'le entegre çalışır. Kullandığınız cihazı bildirmeniz durumunda ve yeterli talep oluştuğu takdirde bu cihaz da sisteme eklenir.

Diyetisyenlere özel web sitesi ve mobil aplikasyon soruları

Kurulumlar Diyetkolik tarafından yapılır. Teknik bilginizin olması gerekmemektedir. Sizden sadece platformlarda kullanılmak üzere logonuz istenecektir. Kurulum tamamladıktan sonra diyetisyen profil sayfanızda yer alan ve ziyaretçiler tarafından görüntülenecek bilgilerinizi girmeniz, yüz yüze görüşme almak istiyorsanız ofis bilgilerinizi eklemeniz, satışını yapmak istediğiniz paketleri tanımlamanız ve randevu alabileceğiniz gün ve saatleri belirlemeniz gereklidir. Ayrıca belirleyeceğiniz diyet planı yazma ve soruları yanıtlama süreniz de ziyaretçiler tarafından görüntülenecektir. Daha fazla danışana ulaşabilmek için kendi makalelerinizi, yemek tariflerinizi ve videolarını yüklemeniz de sistemden efektif olarak faydalanmanızı sağlayacaktır.
Evet. Hem Diyetkolik platformlarında yer alacak hem de kendi platformunuza sahip olmuş olacaksınız.
Hayır. Bütün işlemlerinizi tek merkezden bir kerede hızlı ve kolayca yapabileceksiniz.
Web siteniz var ancak online hizmet vermek noktasında yetersizse, bu hizmetten faydalanabilirsiniz.
Evet. Birden çok diyetisyen ekleme özelliği ile kliniğiniz için de bu hizmeti alabilirsiniz.

Başka bir sorunuz mu var?

BİZE ULAŞIN